Biłgoraj. Dzień Nowych Technologii

  • 06.04.2021, 07:32
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Dzień Nowych Technologii
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wzięli udział w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami podczas lekcji, a także na zajęciach pozaszkolnych.

Młodzież z klas graficznych oraz zainteresowani uczniowie uczestniczyli w warsztatach online, których tematem było „Spotkanie z Trójwymiarem”. Uczestnicy poznali podstawy pracy z programami do tworzenia obiektów 3D, mogli także obejrzeć grafiki 3D wykonane przez Edytę Siwko z klasy 3A.

Na spotkaniu z absolwentem szkoły - Michałem Doliną, studentem grafiki komputerowej Politechniki Krakowskiej, poznali podstawy fotogrametrii oraz mogli zobaczyć praktyczne i naukowe wykorzystanie grafiki komputerowej w świecie rzeczywistym i wirtualnym.

Spotkanie zakończył konkurs online z wykorzystaniem aplikacji Kahoot!, sprawdzający wiedzę dotyczącą programu Blender 3D.

Zwycięzcami zostali: I miejsce – Adrianna Rapa klasa 2Ag, II miejsce – Klaudia Wilkos klasa IA, III miejsce – Kamil Grabowski klasa 2Ag. Organizatorem Dnia Nowych Technologii w szkole była Anna Dobraczyńska, nauczyciel grafiki komputerowej.

/Inf. nadesłana/

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe