Biłgoraj. Seniorzy na start

  • 06.04.2021, 07:38
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Seniorzy na start fot. pixabay.com
Powiat biłgorajski wychodzi naprzeciw seniorom. Dlatego też wniosek „Seniorzy na Start” uzyskał wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Na pomoc seniorom udało się pozyskać dotację w kwocie blisko półtora miliona złotych.

Celem głównym projektu jest poprawa dostępności i jakości usług dla osób niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek z terenu Powiatu Biłgorajskiego - Miasta Biłgoraj oraz gminy wiejskiej Tereszpol – wyjaśnia starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt realizowany będzie do końca 2022, a jego wykonanie przyczyni się do podniesienia jakości usług społecznych oraz ograniczenia barier wynikających z wykluczenia społecznego spowodowanego podeszłym wiekiem, niepełnosprawnością czy niesamodzielnością mieszkańców naszego powiatu. Zgodnie z założeniami projektu, wsparciem objęta zostanie grupa czterdziestu czterech osób starszych i niesamodzielnych ze względu na wiek. Będą to mieszkańcy miasta Biłgoraj i gminy Tereszpol, którzy potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, aby nie czuli się osamotnieni, pozostawieni sami sobie, lecz potrzebni i zaopiekowani.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe