Biłgoraj. Kartka z Prymasem Wyszyńskim

  • 07.04.2021, 09:59 (aktualizacja 07.04.2021, 10:23)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Kartka z Prymasem Wyszyńskim
Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju dokonała rozstrzygniecia konkursu plastycznego na „Kartkę Wielkanocną z Prymasem Stefanem Kardynałem Wyszyńskim” w 120. rocznicę jego urodzin i 40. rocznicę śmierci.

Celem konkursu było przede wszystkim poznanie życia, nauczania i działalności Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz zwrócenie uwagi na najważniejsze święto w kalendarzu liturgicznym czyli Wielkanoc – tłumaczył ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Krystian Bordzań dokonał również podsumowania zmagań konkursowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w terenu województwa lubelskiego i diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach. W kategorii szkoła podstawowa klasy I-III zwyciężyła Gabriela Walaś, drugie miejsce zajęła Lena Kapka, zaś trzecie – Dominika Kudzia. Wyróżnienia otrzymali Miłosz Krasny, Piotr Martyniuk, Tymon Wolanin, Katarzyna Pawęska i Sara Studenić. W kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Hawryluk, drugie Sebastian Sadowski, trzecie Kacper Łukasiewicz, zaś wyróżnienia przypadły Aleksandrze Gardias i Milenie Ostasz. Z kolei w kategorii szkoła podstawowa klasy VII-VIII zwyciężyła Natalia Iwanek, tuż za nią była Zuzanna Bielak, zaś trzecie miejsce zajął Jakub Rubaj.

Organizatorami konkursu byli Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Darczyńcy nagórd to m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Sejm RP.

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe