Biłgoraj. Wsparcie dla OSP

  • 07.04.2021, 11:54
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wsparcie dla OSP
Powiat biłgorajski przeznaczył 130 tys. zł na wsparcie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, działających na Ziemi Biłgorajskiej. Wszystko odbyło się w ramach konkursu ofert na zadania planowane do realizacji w 2021 roku z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratowania i ochrony ludności.

Widzimy potrzebę wspierania jednostek OSP – tłumaczył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O szczegółach programu informował komendant gminny OSP, Jan Małysza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znaczenie i wartość ochotniczych straży pożarnych dostrzega i docenia komendant PSP w Biłgoraju st. bryg. Mirosław Bury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wsparcie otrzymało 41 jednostek, w tym m.in. jednostka OSP Babice w Gminie Obsza. Każda taka pomoc, nawet najdrobniejsza, jest na wagę złota – mówił prezes OSP Babice, Dariusz Bielak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wręczenie czeków i podpisanie umów odbyło w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Strażacy otrzymali sprzęt w postaci m.in. węży i rozdzielaczy, aparatów powietrznych, sprzętu szkoleniowego, sprzętu ratowniczo gaśniczego, ubrań ochronnych, zestawu lanc mgłowych i lancy gaśniczej do przewodów kominowych, przyczepki transportowej, specjalistycznych ubrań i radiotelefonów.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe