Biłgoraj. Uczeń ZSBiO w finale olimpiady

  • 08.04.2021, 07:15
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Uczeń ZSBiO w finale olimpiady
W marcu odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Gospodarzem konkursu były Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej zawody udało się zrealizować z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Olimpiada organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku, jej celem jest promocja wiedzy z zakresu budownictwa.

W tegorocznej rywalizacji Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowali uczniowie klasy trzeciej i czwartej Technikum Budowlanego w składzie: Sebastian Borowiec, Mateusz Marzec, Julia Kapka, Kacper Blacha, Rafał Buczko, Mateusz Szafraniec. Dzięki wiedzy uczniów „Budowlanka” zajęła 2 miejsce w rankingu szkół etapu okręgowego.

Spośród uczniów najlepiej poradził sobie Sebastian Borowiec z klasy IVa zajmując 3 miejsce oraz tym samym kwalifikując się do etapu centralnego, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 15-17 kwietnia.

Laureaci i finaliści Olimpiady mają zapewniony wstęp na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz otrzymują ciekawe nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi, Panu Mieczysławowi Podporze sukcesu oraz trzymamy kciuki za Sebastiana na szczeblu centralnym w Gdańsku.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe