Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach

  • 08.04.2021, 11:40 (aktualizacja 08.04.2021, 11:49)
  • Małgorzata Kryk
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach Gmina Trzeszczany
Gmina Trzeszczany zakończyła projekt pod nazwą „Termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Trzeszczanach”

Zadanie było współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W ramach prac wykonano docieplenie ścian, izolację fundamentów, a także wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED. Na dachu szkoły zamontowano także instalację fotowoltaiczną, której moc umożliwi zaspokojenie potrzeb szkoły w zakresie energii elektrycznej niezbędnej do oświetlenia. Czego dotyczyły jeszcze prace związane z termomodernizacja?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Już tegoroczna zima pozwoliła na dostrzeżenie zalet tego typu ogrzewania. Przede wszystkim znacząco spadły koszty ogrzewania budynku, które na podstawie dotychczasowych danych wykazują spadek o około 50% w stosunku do wcześniej ponoszonych kosztów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaletą termomodernizacji szkoły w Trzeszczanach jest przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej, a co za tym idzie wymierny wpływ na ochronę środowiska oraz kolejną możliwość obniżenia kosztów funkcjonowania szkoły. W ramach prac termomodernizacyjnych warto dodać, że dostosowano również budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie zgodnego z obowiązującymi przepisami podjazdu.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe