Zawodnicy Adam Gardziła i Jakub Antoszewski zostali docenieni przez burmistrza Tyszowiec

  • 08.04.2021, 12:02 (aktualizacja 08.04.2021, 12:21)
  • Małgorzata Kryk
Zawodnicy Adam Gardziła i Jakub Antoszewski zostali docenieni przez burmistrza…
W Miejskim KS „Pogoń” Tyszowce trenuje wielu zawodników i zawodniczek w wieku od kilku do ponad 20 lat. Swoje umiejętności w zapasach i sumo może doskonalić także młodzież w Łaszczowie. Treningi w tych klubach prowadzi doświadczony trener Daniel Chwastek, który od lat współpracuje z KS „Agros”Zamość. Kluby te szkolą bardzo uzdolnioną młodzieżą, o czym świadczą ich wyniki.

Sportową wizytówką Tyszowiec są utalentowani zawodnicy Adam Gradzioła i Jakub Antoszewski, wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie w zapasach oraz sumo. Mają oni na swoim koncie liczne sukcesy nie tylko krajowe, ale i zagraniczne.Jednak, żeby je osiągnąć zapracowali na nie ciężkimi treningami. Ich osiągnięcia zostały docenione we wtorek (6.04), kiedy na zaproszenie burmistrza gościli w Urzędzie Miejskim w Tyszowcach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na kiedy zaplanowano starty zawodników w Mistrzostwach Europy i Świata?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Młodzież trenująca w Tyszowcach i Łaszczowie jest bardzo uzdolniona, o czym świadczą sukcesy osiągnięte w przedświątecznym Turnieju Wojewódzkim.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rządowe obostrzenia zostały przedłużone do dn. 18 kwietnia jednak jak tylko otwarte zostaną hale sportowe zawodnicy wrócą na matę. Aktualnie dzieci i młodzież treningi realizuje w warunkach domowych, kontynuując ubiegłoroczną inicjatywę ph „Pogoń wirusa”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Daniel Chwastek, który treningi prowadzi z wielką pasją i zaangażowaniem dodał, że w czasie pandemii widać, iż młodzież garnie się do sportu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby zainteresowane wstąpieniem do klubów mogą zasilić szeregi zawodników w każdej chwili. Wystarczy w tym celu skontaktować się z trenerem. Warto dodać, że dla zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z sumo czy zapasami, klubowymi autorytetami są Adam Gardziła i Jakub Antoszewski. Ci dwaj zawodnicy są absolwentami Szkół Podstawowych w Tyszowcach i w Przewalu. Wychowali się oni na wsi, ale jako wychowankowie Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce osiągnęli bardzo wiele.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla każdego sportowego klubu wysokie osiągniecia zawodników to powód do dumy. Takim powodem bez wątpienia są sukcesy Adama Gardziły i Jakuba Antoszewskiego, którzy ciężką pracą udowodnili sobie, swoim bliskim i trenerom, że dzięki determinacji można zajść bardzo daleko. Daniel Chwastek dodał, że jego celem jest umożliwianie zawodnikom trenowania w innych klubach, gdzie są większe możliwości rozwojowe. Dla zawodników trenowanie w prestiżowych klubach to szansa i motywacja na osiąganie jeszcze większych sukcesów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W celu zapisania się na trening z zapasów i sumo z prezesem i trenerem Danielem Chwastkiem można kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 606 375 234


 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe