Zapaśniczy Klub Sportowy Lwy Łaszczów zaprasza do zapisów

  • 09.04.2021, 12:57 (aktualizacja 09.04.2021, 13:04)
  • Małgorzata Kryk
Zapaśniczy Klub Sportowy Lwy Łaszczów zaprasza do zapisów
Mata najczęściej okrągła i rywalizacja dwóch zawodników o jednej kategorii wagowej. Podczas zawodów walka odbywa się wręcz, jeden z zawodników posiada w czerwony, a drugi w niebieski trykot. Osoby interesujące się sportami walk wiedzą, że mowa o zapasach.

Zapaśniczy Klub Sportowy Lwy Łaszczów powstał dwa lata temu z inicjatywy burmistrz Aleksandry Pietrasz, która angażując dzieci i młodzież w uprawianie sportu, do współpracy zaprosiła trenera sekcji zapaśniczej Daniela Chwastka. W Miejskim Klubie Sportowym „Pogoń” Tyszowce, którego założycielem i trenerem jest właśnie Daniel Chwastek trenuje wielu uzdolnionych zawodników. Ze względu na duże zainteresowanie w gronie młodzieży zajęciami sportowymi powstał nowy klub o nazwie ZKS Lwy Łaszczów. Z dziećmi i młodzieżą współpracują także sportowcy z Tyszowiec. Na wspólnych treningach doświadczeni zawodnicy przekazują zdobytą wiedzę młodszym kolegom. O początkach powstania Zapaśniczego Klubu Sportowego Lwy Łaszczów powiedział jego prezes i trener.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na rządowe obostrzenia treningi zostały zawieszone. Jednak po poluzowaniu restrykcji zawodnicy z radością wrócą na matę. Treningi prawdopodobnie będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Młodzi zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zapasami trenują z zapaśnikami z Tyszowiec. Dzięki wspólnym treningom biorą przykład od doświadczonych zawodników, ucząc się od nich podstawowych chwytów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy klubów sportowych jakie prowadzi Daniel Chwastek, a wiec sumocy i zapaśnicy biorą udział w licznych zawodach, gdzie mają szansę się sprawdzić.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W czasie pandemii, kiedy obiekty sportowe są zamknięte, dzieci i młodzież treningi realizują w warunkach domowych, kontynuując ubiegłoroczną akcję ph „Pogoń wirusa”. Młodzież nagrywa filmiki treningowe i wysyła je trenerowi. Dzięki tym ćwiczeniom zawodnicy są aktywni, a sprawdzianem formy będzie udział w zawodach, które odbędą się po poluzowaniu rządowych obostrzeń.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Aby dzieci mogły osiągnąć sukcesy sportowe najlepiej przygodę z zapasami rozpocząć w wieku szkoły podstawowej, Do zapisów na zajęcia serdecznie zachęca Daniel Chwastek.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Działalność sportową Daniela Chwastka niejednokrotnie docenił Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Znany wszystkim zapaśnik stylu klasycznego, często na zaproszenie klubu uczestniczy w imprezach sportowych w Łaszczowie.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Osobom nie mającym do czynienia z tym sportem zapasy kojarzą się z bijatyką na macie i licznymi kontuzjami. Jednak, aby przekonać się czym jest ta sztuka walki, warto zmaganiom zapaśników przyrzec się z bliska. Daniel Chwastek serdecznie zaprasza rodziców na przyjście z dzieckiem na taki trening. Dla dzieci zajęcia na matach to nie tylko ruch, ale również dużo radości w milej i przyjaznej atmosferze.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Daniel Chwastek tworząc klub współpracuje nie tylko z dziećmi, ale także z rodzicami, którym serdecznie dziękuje za pomoc i za zaangażowanie w rozwój klubu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nabór do klubów prowadzi Daniel Chwastek pod numerem telefonu: 606 375 234.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe