Narol. Drzeworyt Józefa Lewkowicza

  • 10.04.2021, 12:48
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Narol. Drzeworyt Józefa Lewkowicza gok.narol.pl
Już 18 kwietnia br. w Centrum Koncertowo – Wystawienniczym w Narolu odbędzie się wystawa artysty ludowego – Józefa Lewkowicza.

Tego dnia zostaną zaprezentowane kopie drzeworytu płazowskiego jego autorstwa. Przez lata drzeworyt był przestrzenią artystyczną ludowych twórców, mówi artysta Józef Lewkowicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wystawie będzie można zobaczyć klocki drzeworytnicze odtworzone przez artystę na podstawie oryginalnych XIX wiecznych klocków z Płazowa, które znajdują się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wystawie w Centrum Koncertowo - Wystawienniczym w Narolu będzie można podziwiać zarówno klocki jak i same odbitki, a swoją premierę będzie miał drzeworyt św. Jerzego. Z racji pandemii koronawirusa wystawa będzie transmitowana online.

Natomiast już dzisiaj (10.04) na antenie KRZ o godz. 17.40 będzie emitowana audycja pt.: „Powrót do korzeni. Drzeworyt Józefa Lewkowicza”.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe