Biłgoraj. Rocznica zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

  • 12.04.2021, 08:22
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Rocznica zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej
W kościele św. Jerzego w Biłgoraju odbyły się (10.04) religijno-patriotyczne uroczystości upamiętniające 81. rocznicę zbrodni katyńskiej i 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Ze względu na pandemię uroczystości miały symboliczny charakter i odbyły się w reżimie sanitarnym.

Chcemy prosić Boga o miłosierdzie dla tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę – mówił podczas Eucharystii ks. proboszcz Roman Sawic:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz naród ma w sobie ogień, którego nikt nie zgasi, dlatego musimy się jednoczyć – dodał kapłan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Musimy dbać o prawdę historyczną naszego narodu – podkreślał w rozmowie przewodniczący zarządu powiatu biłgorajskiego, Marian Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jesteśmy winni pamięć naszym narodowym bohaterom – dodał Marian Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy świętej przy Krzyżu Katyńskim znajdującym się na cmentarzu przy ul. Lubelskiej, uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Joanna Ferens

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe