Prace remonowe postąpują

  • 13.04.2021, 12:49
  • Małgorzata Kryk
Prace remonowe postąpują
Na zamojskiej Starówce na Placach Wolności i Stefanidesa oraz ulicy Łukasińskiego prowadzone są prace remontowe. Wszyscy kierowcy zdążyli już przywyknąć do sytuacji, że ruch tam jest całkowicie zamknięty. Bowiem utrudnienia występują od szkoły Ekonomik do ronda w pobliżu Kościoła Ojców Franciszkanów. Ruch drogowy kierowany jest objazdami. Aby usprawnić płynność ruchu na skrzyżowaniu ulic Peowiaków i Przemysłowej wyłączono sygnalizację świetlną.

Z uwagi na prowadzone remonty trudności w dojedzie do Starówki mają głównie mieszkańcy Zespołu Staromiejskiego oraz zaopatrzeniowcy świadczący usługi przedsiębiorcom. Dojazd do starówki możliwy jest od ul. Okopowej przy Urzędzie Pracy oraz od ul. Kolegiackiej przy zamojskiej Katedrze. Z użytkowania wyłączone zostały także parkingi na Placach Stefanidesa i Wolności oraz przy Nadszańcu. Kierowcy, którzy chcą pozostawić swoje auta w pobliżu Starówki mogą skorzystać z płatnych bezpłatnych parkingów na osiedlu Peowiaków lub w pobliżu Rotundy. Osoby posiadające samochody obawiają się, że po remoncie Plac Stefanidesa i Wolności będą dostępne tylko dla pieszych. Tak jednak nie będzie ponieważ w dalszym ciągu właściciele samochodów będą mogli skorzystać z wyznaczonych parkingów. Co zmieni się po zakończonym remoncie informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z realizowanym projektem, ruch samochodowy, który wróci po remoncie na ul. Łukasińskiego, będzie spowolniony, a ruch pieszy i rowerowy będą traktowane priorytetowo. Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik br. Jednak firma Strabag, która wykonuje prace zgodnie z planem zakłada zakończenie remontu w lipcu.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (31)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe