Zmiany dla krwiodawców-ozdrowieńców

  • 13.04.2021, 13:03 (aktualizacja 13.04.2021, 13:13)
  • Joanna Mazurek
Zmiany dla krwiodawców-ozdrowieńców źródło: pixabay.com
Podajemy ważną informację dla ozdrowieńców, którzy chcieliby pomóc chorym na koronawirusa poprzez oddanie krwi pełnej lub osocza: zmieniły się zasady kwalifikacji kandydatów na dawców.

O szczegółach mówi dr Anna Mika, kierownik zamojskiego terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto pamiętać, że po powrocie z zagranicy nadal obowiązuje dziesięciodniowa dyskwalifikacja od oddawania krwi i jej składników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Doświadczenia kliniczne wskazują na wysoką skuteczność osoczoterapii stosowanej u chorych na Covid-19, a jedynym źródłem tego leku, niejednokrotnie ratującego życie, jest osocze pobrane od dawców ozdrowieńców – podkreśla dr Anna Mika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ważne informacje znajdą Państwo także na stronie www.rckik.lublin.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe