Biłgoraj. Labirynty podwodnego świata

  • 14.04.2021, 08:33 (aktualizacja 14.04.2021, 08:35)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Labirynty podwodnego świata
​​​​​​​Dziewczęta z pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostały laureatkami XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna”. Tegoroczna edycja zatytułowana została LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO. Organizatorem imprezy jest Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

Nagroda w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki przyznana została ośmioletniej Annie Pecka. Wyróżnienia w tej samej kategorii zdobyły prace Lilianny Obszyńskiej (lat 9) i Małgorzaty Krukowskiej (lat 14).  Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się dwie prace z biłgorajskiej placówki. Ich autorkami są dziewięciolatki: Julia Furmanek i Julia Machnowska. Julia Machnowska jest wychowanką Renaty Sochy, zaś pozostałe laureatki pracują pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

 

Na obrazach stworzonych przez te młode artystki możemy podziwiać piękno podwodnych zwierząt i roślin, o fantastycznych kształtach i barwach. Nagrodzona praca Ani Pecki to zestawienie kilku technik. Ryby i stworzenia morskie zostały wykonane metodą wydrapywanki. W tle Ania użyła farb akrylowych i pasteli olejnych. Ciekawym elementem uzupełnienia przestrzeni są formy odbite za pomocą foli bąbelkowej. W pozostałych pracach także widzimy podobne zabiegi artystyczne, jedynie praca Małgosi Krukowskiej to obraz namalowany techniką farby akrylowej. Jednak praca została namalowana bardzo cienkimi warstwami farby, niemal jak w technice akwarelowej.

 

Z powodu pandemii wernisaż wystawy pokonkursowej nie mógł się odbyć w siedzibie Galerii. Nagrodzone prace będzie można oglądać na stronie MDK Śródmieście we Wrocławiu i na Facebooku. Oprócz zdjęć przedstawiających prace nagrodzone, znajdą się także zdjęcia przedstawiające aranżację całej wystawy we wnętrzach Galerii.

 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe