Biłgoraj. Samochody ‘Door-to-Door’

  • 14.04.2021, 08:44
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Samochody ‘Door-to-Door’
Do starostwa powiatowego w Biłgoraju trafiły dwa busy, specjalnie przystosowane do przewozu osób starszych i niepełnosprawnych. To kolejny etap przygotowań do realizacji projektu usług transportowych door-to-door dla mieszkańców gmin powiatu biłgorajskiego. Wartość całkowita dofinansowania i projektu to blisko 1 mln zł. Usługi mają być świadczone bezpłatnie mieszkańcom powiatu, spełniającym kryteria uczestnictwa, od 1 czerwca 2021 roku.

W ramach projektu „Bliski Powiat Biłgorajski” zostanie zapewnione ułatwienie integracji społeczno - zawodowej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności. -Cel ten chcemy osiągnąć poprzez zapewnienie przez powiat biłgorajski usługi indywidualnego transportu door-to-door. Dzięki realizowanej przez Powiat usłudze transportowej, osoby z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności będą mieć zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym - informuje wicestarosta powiatu biłgorajskiego, Tomasz Rogala. Jak dodaje uruchomienie usługi bezpłatnego transportu dla mieszkańców gmin powiatu biłgorajskiego zakładane jest na 1 czerwca 2021 roku.

 

Wartość oby pojazdów to ponad 270 tys. zł. To auta marki Toyota, model Proace Verso, mogące pomieścić 9 osób, tj. kierowcę i 8 pasażerów. Samochody przystosowane są do przewozu jednej osoby na wózku inwalidzkim, więc każdy pojazd posiada świadectwo homologacji jako samochód osobowy z przeznaczeniem do przewozu osób niepełnosprawnych. Usługa transportowa będzie realizowana w oparciu o regulamin i koncepcję transportu na terenie powiatu biłgorajskiego. W ramach projektu zostaną zatrudnieni kierowcy, dyspozytorzy i asystenci osób niepełnosprawnych. Zostanie uruchomiona i wyposażona dyspozytornia, oraz zakupione na nowe 2 pojazdy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

Projekt grantowy „Bliski Powiat Biłgorajski” realizowany jest w ramach grantu dla jednostek samorządu terytorialnego uzyskanego w ramach projektu pn. "Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych", realizowanego w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe