Prace przy budowie tomaszowskiej obwodnicy zmierzają ku zakończeniu

  • 15.04.2021, 08:14 (aktualizacja 15.04.2021, 08:27)
  • Małgorzata Kryk
Prace przy budowie tomaszowskiej obwodnicy zmierzają ku zakończeniu www.gddkia.gov.pl
Ważną inwestycją dla naszego regionu jest budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Jej elementem jest także budowa drogi S17 pomiędzy Piaskami, a granicą z Ukrainą w Hrebennem.

Obwodnica to od wielu lat oczekiwane marzenie, nie tylko mieszkańców, ale także kierowców, którzy na co dzień korzystają z jezdni miasta. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski przyznał, że uwagi, iż Tomaszów Lubelski zlokalizowany jest przy granicy z Ukrainą z obwodnicy będą korzystać głownie kierowcy samochodów ciężarowych oraz osoby pełniące służbę na granicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace budowlane przebiegają zgodnie z założonym planem, a inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. O postępujących pracach na tomaszowskiej obwodnicy powiedział Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Żukowski dodał, że otwarcie obwodnicy może ulec wydłużeniu, jednak prace budowlane zmierzają ku zakończeniu.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Łukasz Minkiewicz dodał, że po otwarciu obwodnicy kierowcy skorzystają z jednej jezdni, ale pod koniec 2022 roku będą to dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wojciech Żukowski dodał ,ze ku polepszeniu warunków drogowych i bezpieczeństwa mieszkańców, a szczególnie pieszych i rowerzystów w planach jest zmiana organizacji ruchu w centrum miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W założeniach władz miasta jest budowa ścieżki rowerowej, która miałaby powstać przy ul. Lwowskiej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Po nowej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego kierowcy pojadą już za kilka tygodni, a o postępujących pracach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe