Biłgoraj. Wiosenne spotkania z…

  • 16.04.2021, 08:55
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wiosenne spotkania z…
Tegoroczna, VIII edycja konkursu recytatorsko-plastycznego „Wiosenne spotkania z…”, którego organizatorem był Krasnobrodzki Dom Kultury, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Konkurs miał zasięg wojewódzki, a jego głównym celem jest popularyzacja literatury. Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju mogą pochwalić się wręcz „deszczem sukcesów” odniesionych w tym konkursie, gdyż w każdej kategorii wiekowej znaleźli się na czołowych miejscach laureatów.

Z racji na przypadającą w tym roku 100. rocznicę urodzin najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki Stanisława Lema oraz na predyspozycje młodszej grupy uczestników konkursu, odbyła się on pod hasłem: „Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”.
Zarówno zmagania plastyczne jak i recytatorskie przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, konkurs odbył się w formie online, a na zaproszenie odpowiedziało ponad 190 uczniów.

KONKURS PLASTYCZNY pod hasłem „Twórczość Stanisława Lema i Jana Brzechwy” polegał na wykonaniu pracy plastycznej do dowolnego utworu (wiersza lub prozy) jednego z autorów związanych z hasłem głównym. Technika pracy była dowolna a jej wersję elektroniczną należało przesłać na adres mailowy organizatora.

 

Nagrodzeni wychowankowie MDK w Biłgoraju to:

Kat. I ( kl. I-III):

 I MIEJSCE: MARTYNA DZIEDZIC nauczyciel Renata Socha

II MIEJSCE: MILENA JANECZKO nauczyciel Renata Socha

II MIEJSCE: ADAM SZUBIAK nauczyciel Anna Świca

WYRÓŻNIENIA:  DOROTA DOŁBA, JAGODA GÓRA, PAULA BOSAK, ZOFIA OSUCH nauczyciel Renata Socha,                                         

 

Kat. II ( kl. IV – VI):

I MIEJSCE: STANISŁAW  PINDOR nauczyciel Anna Świca

III MIEJSCE:  JAGODA LEŃCZUK nauczyciel Anna Świca

WYRÓZNIENIA:  IZABELA BOROWIEC, NATALIA KLUCHA nauczyciel Anna Świca

 

Kat. III ( kl. VII – VIII):

III MIEJSCE:  MAGDALENA LEGIEĆ nauczyciel Anna Świca

WYRÓŻNIENIA:  WIKTORIA SZABAT nauczyciel Anna Świca

/Inf. nadesłana/

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe