Biłgoraj. Tradycje Wielkanocne – ogólnopolski sukces

  • 16.04.2021, 09:04
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Tradycje Wielkanocne – ogólnopolski sukces
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju odnieśli sukces w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Tradycje Wielkanocne”.

Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów. Na tegoroczną edycję nadesłano 1456 prac plastycznych z 97 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju. Komisja Konkursowa przyznała 115 nagród. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 262 prace plastyczne. Uczniowie biłgorajskiej „Piątki” wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu ciekawych technik plastycznych.

W kategorii 7 – 9 lat pierwszą nagrodę otrzymała Zuzanna Gorczyca z kl. 2e, drugą nagrodę Dawid Flis z kl. 2c. W kategorii 10 – 12 lat pierwszą nagrodę otrzymała Andżelika Smoter z kl. 5a , druga nagrodę Izabela Świta z kl. 4d . Na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace: Adama Szubiaka z kl. 2 c, Laury Typko z klasy 2c, Michała Radomskiego z kl. 4b , Agaty Brodziak z kl. 4d , Mateusza Małka z kl. 5c, oraz Jana Klebana z kl. 5a. Gratulujemy młodym artystom oraz ich nauczycielom, którzy przekazali uczniom idee konkursu oraz zadbali o wysoki poziom artystyczny prac.

W związku z sytuacją w kraju, w tym roku nie zorganizowano uroczystego rozstrzygnięcia konkursu. Wystawę pokonkursową oraz wyniki konkursu można oglądać  na stronie internetowej: www.pokis.pl i Facebooku : KOLOR i FORMA Pracownia Działań Twórczych.

/Inf. nadesłana: Dorota Brzozowska/

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe