Biłgoraj. Wsparcie dla seniorów

  • 16.04.2021, 09:14
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wsparcie dla seniorów
Samorządy powiatu biłgorajskiego pozyskują środki na wsparcie seniorów. Na chwilę obecną samorząd powiatu biłgorajskiego pozyskał już 1,5 mln zł, dotację otrzyma także gmina Goraj, zaś na liście rezerwowej jest samorząd miasta Biłgoraj.

Gmina Goraj na projekt "Życie zaczyna się po..." - Utworzenie Klubu Seniora w Gminie Goraj uzyskała wsparcie w kwocie blisko 858 tys. zł przy wartości projektu ponad 1 mln zł. Wsparcie ze środków Unii Europejskiej to około 810 tys. zł. Projekt samorządu Goraja znalazł się na 29. miejscu listy rankingowej wniosków wybranych do dofinansowania.

Na liście projektów, które spełniły kryteria wyboru i uzyskały wymaganą liczbę punktów, jednak kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie nie wystarcza na wybranie ich do dofinasowania (na tzw. liście rezerwowej) jest wniosek miasta Biłgoraj pn. „Aktywizacja społeczno - zdrowotna seniorów w Biłgoraju poprzez utworzenie Biłgorajskiego Klubu Seniora”. Wartość projektu to 560 tys. zł, wsparcie wynosi 475 tys. zł, w tym wkład środków unijnych to 447 tys. zł. Za te środki miasto chce wzmocnić swą ofertę do osób w wieku 60+, w tym również niepełnosprawnych. Celem projektu jest zwiększenie aktywności i samodzielności mieszkańców poprzez utworzenie i funkcjonowanie Biłgorajskiego Klubu Seniora (BKS).

Projekt przewiduje wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na BKS, znajdujących się w budynku Centrum Usług Społecznych. W ramach projektu przewidziane jest wyposażenie zaplecza kuchennego, wyposażenie sali spotkań w meble i sprzęt multimedialny, zakup sprzętu do zajęć ruchowych i rehabilitacyjnych. Dla uczestników projektu przewidziane są warsztaty, kółka zainteresowań (fotograficzne, historyczne , kulturalne, rękodzielnicze, plastyczne, taneczne, komputerowe, zajęcia sportowo - rehabilitacyjne.

Na działania na rzecz seniorów ponad 1,5 mln zł pozyskał także powiat biłgorajski w projekcie „Seniorzy na Start”, działający w tej materii we współpracy z gminą Tereszpol.

Wszystkie projekt złożone zostały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020, Osi priorytetowej 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne.

 

/Inf. nadesłana/

 

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe