Biłgoraj. Zakończenie projektu termomodernizacyjnego

  • 16.04.2021, 09:25
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Zakończenie projektu termomodernizacyjnego fot. Joanna Ferens /archiwum/
Powiat biłgorajski pozytywnie rozliczył projekt „Poprawa efektywności energetycznej obiektów siedmiu jednostek organizacyjnych powiatu biłgorajskiego". Jego realizacja rozpoczęła się w grudniu 2017 i był to jeden z największych projektów powiatu, zarówno pod względem finansowym jak i ilości zaplanowanych prac.

Celem projektu było zwiększenie efektywności energetycznej łącznie dziesięciu obiektów użyteczności publicznej siedmiu jednostek organizacyjnych powiatu biłgorajskiego, a zakres prac obejmował wykonanie prac budowlanych odpowiadających zasadzie głębokiej termomodernizacji – informował starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W wyniku przeprowadzonych prac nastąpi zmniejszenie zapotrzebowania na energię końcową dostarczoną do tych budynków na potrzeby ich ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Obiekty edukacyjne, oświatowe i pomocy społecznej zostały docieplone, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zamontowano kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. W ramach tego projektu wszystkie obiektu zostały dostosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Zgodnie z harmonogramem prace termomodernizacyjnych wykonano w następujących obiektach. W 2018 roku w obiektach Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, tj. w budynkach dydaktycznych, warsztatach i internacie oraz w budynku po byłym kolegium UMCS, gdzie obecnie mieści się Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, a także Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W latach 2019 - 2020 termomodernizacji poddane zostały obiekty Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce, w tym budynek główny placówki z oddziałem żeńskim i dziecięcym oraz warsztaty, a także Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów i obiekty Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, tj. budynek dydaktyczny, Centrum Kształcenia Zawodowego i internat.

Całkowita wartość projektu to ponad 22,6 mln zł, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło niespełna 14,7 mln zł, a wkład własny powiatu to kwota nieco ponad 8 mln zł.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe