Zlikwidowano grupę przestępczą

  • 16.04.2021, 09:39 (aktualizacja 16.04.2021, 09:42)
  • Małgorzata Kryk
Zlikwidowano grupę przestępczą
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem (12 i 13.04) zatrzymali 10 osób w związku z działalnością grupy przestępczej.

Grupa od stycznia 2018 r. do stycznia 2020 r zajmowała się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zorganizowana grupa przestępcza działała w miejscowościach powiatu tomaszowskiego, oraz województw lubelskiego podkarpackiego, mazowieckiego, a także na terytorium Ukrainy.

Członkowie grupy organizowali przemyt wyrobów akcyzowych z terytorium Ukrainy do Polski. Następnie celem odsprzedaży towar pakowano i rozwożono do różnych miejsc na terenie kraju i za granicę.

Ustalono, że sprawcy sprowadzali, nabywali, przechowywali i przewozili wyroby akcyzowe w postaci nie mniej niż 71 072 paczek papierosów nie oznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy i bez zgłoszenia celnego, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych w postaci należnego cła w wysokości 96 612 zł, należnego podatku VAT w wysokości 344 652 zł oraz należnego podatku akcyzowego w wysokości 1 234 145 zł.

Podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych, a także kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec trzech osób zatrzymanych, z których dwie pełniły rolę kierowniczą, na wniosek prokuratury, sąd zastosował najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zaś wobec pozostałych zatrzymanych osób, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu. W działania zaangażowany był również Karpacki Oddział SG.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe