„Ja jestem dobrym pasterzem"

  • 22.04.2021, 09:45 (aktualizacja 22.04.2021, 09:58)
  • Joanna Mazurek
„Ja jestem dobrym pasterzem" źródło: pixabay.com
Najbliższa, czwarta już Niedziela Wielkanocna, jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest ona jednocześnie Światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

W Ewangelii, czytanej w tę niedzielę Pan Jezus mówi o Sobie m. in.: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce”.
Bóg, który umiłował człowieka do końca pragnie mu ofiarować kogoś, kto będzie bronił człowieka aż do ostatka w walce ze złem, z ciemnością – tłumaczy ks. dr Sławomir Korona, biblista, wicemoderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


W orędziu z okazji Światowego Dnia Modlitw o Powołania Ojciec Święty Franciszek przywołuje postać św. Józefa. Pisze m. in.:

„Bóg patrzy na serce (por. 1 Sm 16, 7) i w św. Józefie rozpoznał serce ojca, zdolne do dawania i odradzania życia w codzienności. Do tego zmierzają powołania: do rodzenia i odradzania życia każdego dnia. Pan pragnie kształtować serca ojców, serca matek: serca otwarte, zdolne do wielkiego zaangażowania, hojne w dawaniu siebie, współczujące w pocieszaniu smutków i mocne, aby umacniać nadzieje. Tego właśnie potrzebuje kapłaństwo i życie konsekrowane, zwłaszcza dzisiaj, w czasach naznaczonych słabością i cierpieniem, także z powodu pandemii, która rodzi niepewność i lęk, co do przyszłości i samego sensu życia.”

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe