Ciąg dalszy konfliktu w hrubieszowskim szpitalu

  • 22.04.2021, 11:49 (aktualizacja 22.04.2021, 11:56)
  • Justyna Przeszło
Ciąg dalszy konfliktu w hrubieszowskim szpitalu
Spór w hrubieszowskiej lecznicy pojawił się w marcu 2021 roku.

Ówczesny dyrektor placówki Dariusz Gałecki zrezygnował z pracy, tłumacząc brak współpracy i porozumienia ze starostą. Wraz z rezygnacją dyrektora, wypowiedzenia złożyła większość pracowników. W połowie kwietnia przyjęto rezygnację dyrektora, a obowiązki nowego szefa lecznicy powierzono nowej dyrektor Alicji Jarosińskiej. Wczoraj (21.04) przed budynkiem szpitala odbył się briefing prasowy nt. Sytuacji w Szpitalu Powiatowym w Hrubieszowie. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski poparł działania starosty hrubieszowskiego Anety Karpiuk. Pismo od wiceministra przed szpitalem przeczytał Sebastian Trojak, wiceprezes Solidarnej Polski okręgu nr 6 i członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sebastian Trojak, wiceprezes Solidarnej Polski okręgu nr 6 i członek Zarządu Województwa Lubelskiego skierował apel do wszystkich stron tego konfliktu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed szpitalem obecna była także Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starosta hrubieszowski zapewnia, że zarządowi powiatu zależy na tym aby powiatowy szpital funkcjonował.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Działające w placówce związki zawodowe wydały oświadczenie, iż ogłaszają gotowość rozpoczęcia strajku. W przyszłym tygodniu o sytuacji placówki będą rozmawiać radni powiatu hrubieszowskiego. Sytuacji w szpitalu przez cały czas przygląda się także wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe