Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach

  • 22.04.2021, 11:59
  • Justyna Przeszło
Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach santagalla.pl
Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach zostało założone w 1998 roku przez Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Głównym celem tej placówki jest zapewnienie kompleksowej i bezpłatnej opieki osobom głównie z chorobą nowotworową oraz innymi chorobami w stanie terminalnym. Szczegóły przybliża ks. Michał Przybysz, dyrektor Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W hospicjum Santa Galla w Łabuńkach zapewniona jest kompleksowa opieka medyczna, obejmująca oddział stacjonarny, a także opiekę domową.

loadingŁaduję odtwarzacz...

14 marca odbyła się pierwsza w tym roku kwesta, będąca jedną z form realizacji programu szkolnego w ramach akcji „Pola Nadziei”. O tym czym jest ta akcja i co jest jej symbolem opowiada ks. Michał Przybysz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto zaznaczyć, że od początku istnienia Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, do tej pory z pomocy skorzystało ponad 3 tysiące osób głównie z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, a także krasnostawskiego. Więcej informacji o tej placówce mogą Państwo zasięgnąć odwiedzając stronę internetową hospicjum www.santagalla.pl. Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy nt. tego hospicjum na stronie naszej rozgłośni w zakładce Najnowsze Audycje.

Justyna Przeszło

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe