Zmarł ks. kan. Henryk Kozyra (l. 62) - proboszcz parafii Wirkowice

  • 22.04.2021, 16:53 (aktualizacja 22.04.2021, 17:12)
  • Joanna Suszko
Zmarł ks. kan. Henryk Kozyra (l. 62) - proboszcz parafii Wirkowice
Wczoraj (21.04) w szpitalu w Lublinie zmarł ks. Henryk Kozyra - kanonik kapituły honorowej Chełmskiej, proboszcz parafii pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach w archidiecezji lubelskiej.

Ks. Henryk Kozyra urodził się 7 września 1958 roku w Zamościu. Święcenia prezbiteratu przyjął 31 sierpnia 1985 r.również w Zamościu. Jako wikariusz prawował w parafii  pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim w latach 1985-1993, natomiast od 1993 roku był proboszczem parafii pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach. Parafię tę, - graniczącą z naszą diecezją - Katolickie Radio Zamość odwiedziło w 2015 roku. Ks. Henryk Kozyra z radością mówił o swojej parafii i jej związkach z Zamościem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Henryk Kozyra wyrażał wtedy nadzieję na realizację wszystkich planów związanych w posługą w parafii Wirkowice.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Śp. ks. Henryk Kozyra był kapelanem powiatowym Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz kapelanem powiatowym Policji w Krasnymstawie. Uroczystości pogrzebowe w trakcie ustalania.

Msza św. żałobna zostanie oprawiona 26 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 15.00 w kościele pw. Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana 27 kwietnia br. (wtorek) o godz. 11.00 w kościele Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa w Wirkowicach. Ciało zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Zamościu.

Śp. ks. Henryka polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe