Zbiórka krwi w Łukowej

  • 27.04.2021, 12:08 (aktualizacja 27.04.2021, 12:14)
  • Joanna Ferens
Zbiórka krwi w Łukowej
Klub Honorowych Dawców Krwi im. Ks. Marka Sobiłło przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowali kolejną już w tym roku akcję poboru krwi. Akcja odbyła się w niedzielę, 25 kwietnia w Remizie OSP Łukowa IV.

Oddawanie krwi to przede wszystkim realizacja przykazania miłości – wyjaśniał prezes łukowskich krwiodawców, Robert Chmiel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Darem krwi już po raz kolejny podzieliła się Agnieszka Mazur:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas akcji krew oddało 55 dawców z 69 osób zarejestrowanych. Warto dodać, że według zmian w ustawie honorowym dawcom krwi przysługują nowe uprawnienia w okresie epidemii, a mianowicie każdemu dawcy, który oddał krew lub jej składniki, przysługują 2 dni wolne od pracy oraz czynności służbowych. Wszystkim dawcom, którzy 3 razy oddali krew lub jej składniki przysługuje 33% ulgi na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe