Biłgoraj. Taneczne Inspiracje – w sieci

  • 28.04.2021, 08:16
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Taneczne Inspiracje – w sieci
W dniach 21-23 kwietnia br. odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje – w sieci”, który w tym roku przyjął formę online.

Wszystkie choreografie w tańcu współczesnym, można było obejrzeć 21.04.21, natomiast 22.04.21 taniec nowoczesny i taniec ludowy. Po każdej kategorii były ogłoszono nominacje do finału, a wyniki wraz z nagrodami dodatkowymi, nagrody młodzieżowego jury, nagrody od sponsorów i grand prix przedstawialiśmy za pomocna mediów społecznościowych oraz na naszej stronie w dniu 23.04.21 – wyjaśniali organizatorzy.

Zespoły, które przesłały zgłoszenia, reprezentowały Frampol, Marysin, Sandomierz, Krosno, Kielce, Rzeszów, Krasnystaw, Ustrzyki Dolne, Biłgoraj, Dęblin, Łańcut, Nisko, Zamość, Lublin, Kolonia Zamek, Piaski, Niemce, Milejów, Kraków, Radzyń Podlaski. W zmaganiach tanecznych wystąpiło łącznie 60 grup i zespołów tanecznych z całej Polski. W konkursie obowiązywały trzy style taneczne: taniec nowoczesny- show dance, hip-hop, disco, street dance,taniec towarzyski, taniec współczesny-inscenizacja taneczna, jazz, balet, contemporary, inne techniki współczesne oraz taniec ludowy, taniec charakterystyczny (hinduski, taniec brzucha, flamenco, tańce historyczne,itp.). Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: I. 7-10 lat, II. 11-14 lat oraz III. 15-19 lat.

Finałowy koncert festiwalu wraz z ogłoszeniem wyników w poszczególnych kategoriach i prezentacją finałowych choreografii można będzie obejrzeć w czwartek, 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Tańca.

Organizatorem festiwalu od wielu lat jest Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Trampolina Sukcesu". Festiwal został objęty patronatem Starosty Biłgorajskiego.

 

Występy można obejrzeć tutaj:

 

Taniec Współczesny

występy: https://youtu.be/BgtEDSldlxA  

Kwalifikacja do finału: https://youtu.be/7uKWFCP3Q7A

 

Taniec Nowoczesny i Ludowy
występy: https://youtu.be/bDjJ1U4lMUg

Kwalifikacja do finału: https://youtu.be/qWEwPJfoD-M 

Joanna Ferens

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe