Biłgoraj. Rusza door-to door

  • 28.04.2021, 09:08 (aktualizacja 28.04.2021, 09:10)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Rusza door-to door
Trwa realizacja projektu finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) pn. „Bliski Powiat Biłgorajski. Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”.

O najważniejszych założeniach projektu informuje starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Realizacja projektu poprzedzona była konsultacjami społecznymi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach projektu zostaną zatrudnieni kierowcy, dyspozytorzy i asystenci. Pracownicy zostaną przeszkoleni, także z zakresu komunikacji z klientem o szczególnych potrzebach. Zostanie uruchomiona i wyposażona dyspozytornia, oraz zakupione zostały już dwa samochody dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość dotacji pozyskanej przez powiat biłgorajski to milion złotych. Projekt Bliski Powiat Biłgorajski zostanie zrealizowany w okresie 22 miesięcy w okresie od 1 stycznia 2021r. do 31 października 2022r. na terenie całego powiatu biłgorajskiego gdzie ponad połowa to gminy wiejskie. Po zakończeniu projektu zakres i poziom usług zostanie utrzymany przez kolejne 19 miesięcy do 31.05.2024r.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe