Światowy Dzień Ziemi w Dereźni

  • 28.04.2021, 09:18
  • Joanna Ferens
Światowy Dzień Ziemi w Dereźni
Edukacja przyrodnicza i ekologiczna stanowi ważną część wychowania przedszkolnego.  Jej główne cele to między innymi poznawanie bogactwa środowiska przyrodniczego, rozbudzanie zainteresowań przyrodą, zachęcanie   do aktywnego obcowania z nią, ukazywanie zagrożeń oraz kształtowanie właściwego stosunku i szacunku dla otaczającego nas świata przyrody.

Dlatego też w przedszkolu w Dereźni, 22 kwietnia wszystko ,,kręciło” się wokół przyrody. W trakcie tematycznych zajęć dzieci poznały zagrożenia i niebezpieczeństwa grożące środowisku naturalnemu ze strony człowieka, a także  uczyły się segregacji śmieci, przyswoiły pojęcia ,,ekologia”, ,,recykling”, a także wspólnie ustalone zostały ,,rady na odpady”.

Dodatkowo dzieci szukały odpowiedzi na pytanie, jak chronić naszą planetę Ziemię, co zrobić, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny, czysty i służył nam oraz kolejnym pokoleniom. Odpowiedzi na te i inne pytania maluchy przedstawiły w postaci plastycznej wykonując grupowe plakaty.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu którym przyświecało hasło ,,Przywróć naszą Ziemię” był występ małych ekologów. W pięknej aranżacji nawiązującej do tak ważnego dnia, dzieci wykonały piosenkę „Ziemia, wyspa zielona”. Światowy Dzień Ziemi to bardzo dobra okazja do promowania ekologicznych działań, przedsięwzięć i postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

/Inf. nadesłana: Marta Rapa/                           

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe