Czy będą unijne fundusze?

  • 30.04.2021, 15:38 (aktualizacja 30.04.2021, 15:44)
  • Anna Niderla-Kudach
Czy będą unijne fundusze?
Ważą się losy środków, które może otrzymać Polska z unijnego Funduszu Odbudowy.

Parlamentarzyści i samorządowcy łączą siły w walce o Fundusz Odbudowy. Dziś (30.04) spotkali się w zamojskim ratuszu, by zaapelować do przedstawicieli opozycji o solidarność w czasie głosowania nad tym projektem. Podkreślali przy tym, że pieniądze które z Funduszu Odbudowy dotrą do Polski, wspomogą rozwój państwa i regionu. Przybyłych gości powitał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Jako pierwszy temat spotkania w Zamościu przybliżył w zastępstwie Wiceprezesa Rady Ministrów, Jacka Sasina, poseł Tomasz Zieliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ratyfikacja przez kraje członkowskie decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Z unijnych środków do Polski może trafić 770 mld zł. Jak to się ma w przeliczeniu na mieszkańców? – mówi Tomasz Zieliński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Według wyliczeń podanych przez wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy, na Roztocze może z tych funduszy trafić ok. 8 miliardów zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieniądze z Funduszu Odbudowy będą wsparciem także dla rolników i przedsiębiorców, podkreślił Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Beata Strzałka, starosta zamojski Stanisław Grześko, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy. Sejm zbierze się we wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu, by zająć się projektem ustawy o ratyfikacji unijnej decyzji dotyczącej Funduszu Odbudowy.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe