Srebrny jubileusz Akcji Katolickiej

  • 01.05.2021, 19:54
  • Anna Niderla-Kudach
Srebrny jubileusz Akcji Katolickiej
25 lat temu rozpoczęła się historia Akcji Katolickiej w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Akcja Katolicka Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej obchodzi srebrny jubileusz. Uroczystej Mszy świętej (01.05) w zamojskiej katerze przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.

W homilii pasterz diecezji przekazał Akcji Katolickiej swoje życzenia z okazji jubileuszu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hierarcha zachęcał, by członkowie Akcji Katolickiej byli świadkami wiary, nadziei i Bożej miłości w dzisiejszym, pozbawionym nadziei świecie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Marian Rojek podkreślił, że historia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i działającej w niej Akcji Katolickiej splatają się. Ćwierćwiecze to szczególny jubileusz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Świętując jubileusz 25-lecia życzymy sobie, by Akcja Katolicka rozrastała się – powiedział ks. Krzysztof Świta, asystent Akcji Katolickiej w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapłani nie są w stanie dotrzeć wszędzie. W wielu środowiskach potrzebne jest świadectwo wiary świeckich – powiedział ks. Czesław Grzyb, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Akcja Katolicka jest bardzo potrzebna we współczesnym świecie – podkreślił biskup pomocniczy naszej diecezji Mariusz Leszczyński, który przez 10 lat pełnił funkcję kościelnego asystenta krajowego Akcji Katolickiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Formujemy się, by świadectwem życia służyć Panu Bogu i Kościołowi – mówią członkowie Akcji Katolickiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

2 maja w Warszawie odbędą się uroczystości 25-lecia Akcji Katolickiej w Polsce. Ze względu na obostrzenia w zaplanowanej Mszy św. jubileuszowej, która odbędzie się pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego o godz. 11.00 w Archikatedrze Warszawskiej, weźmie udział tylko niewielka delegacja.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe