Poświęcenie odnowionej świątyni w Trzęsinach

  • 02.05.2021, 19:34
  • Joanna Ferens
Poświęcenie odnowionej świątyni w Trzęsinach
W niedzielę, 2 maja br. w parafii św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach odbyły się uroczystości poświęcenia odnowionej świątyni parafialnej, połączone z wprowadzeniem do kościoła relikwii bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, który w parafii w Trzęsinach pełnił funkcję proboszcza w latach 1930-1932.

Dzisiejszy dzień jest dla nas niezwykły, a prac, które zostały wykonane nie sposób szczegółowo wyliczyć – wyjaśniał proboszcz parafii w Trzęsinach, ks. Julian Brzezicki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu zespołu „Zaburzanki”, została również przedstawiona historia całego remontu świątyni. Następnie została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, biskup Marian Rojek.

Biskup w rozmowie podkreślał, iż działania parafian na rzecz swojej świątyni to piękne świadectwo wiary i budowania wspólnoty parafialnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz biskup tłumaczył również, że relikwie bł. ks. Pisarskiego, które od dziś znajdą swoje miejsce w kościele w Trzęsinach, będą dla tutejszych parafian drogowskazem do świętości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania dla ks. proboszcza i parafian wyrażał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relikwie bł. ks. Pisarskiego to wyjątkowy i cenny dar dla naszej wspólnoty parafialnej – tłumaczył ks. Brzezicki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na uroczystościach obecni byli członkowie rodziny bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, zaś głos zabrała Wanda Cichocka, żona siostrzeńca błogosławionego Kapłana:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Brzezicki wyrażał również swoją wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do ukończenia tego dzieła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie Eucharystii ks. biskup poświęcił nowo odnowioną świątynię oraz znajdujące się w niej przedmioty m.in. obraz Matki Bożej Częstochowskiej, obraz bł. ks. Pisarskiego, nowe drzwi do świątyni, a także odsłonięto i poświęcono dwie tablice – upamiętniającą remont kościoła oraz tablicę szlaku turystyczno-pielgrzymkowego „Droga życia Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego”. Uroczystości zakończył występ zespołu „Andrzejkowe Nutki” z Mokregolipia.

Joanna Ferens

Zdjęcia (55)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe