Święto Flagi w powiecie biłgorajskim

  • 03.05.2021, 08:28
  • Joanna Ferens
Święto Flagi w powiecie biłgorajskim
2 maja to od 2004 roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To dzień, który zwraca naszą uwagę na nasze barwy i symbole narodowe.

Dlatego też wiele osób wywiesza tego dnia flagę państwową na swoich posesjach, do czego w szczególny sposób zachęcała poseł Beata Strzałka, która rozdawała biało-czerwone flagi mieszkańcom Majdanu Starego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Flagi, wraz z posłanką rozdawały harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, a wśród nich znalazła się Antonina Wolanin, która tłumaczyła, dlaczego włączyła się w akcję:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Symbolika biało-czerwonej flagi pochodzi od bieli orła oznaczającego odwagę oraz od czerwieni męstwa, czyli to wszystko to, co kojarzy się z naszą historią. Warto podkreślić, iż w 1792 roku, w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja polskie kobiety patriotki, założyły czerwone suknie, które przepasały białymi szarfami. Symbol polskiej flagi na nowo powrócił dopiero w 1918 roku po odzyskaniu niepodległości.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe