Tereszpol. Trąba powietrzna

  • 03.05.2021, 14:48 (aktualizacja 03.05.2021, 14:51)
  • Joanna Ferens
Tereszpol. Trąba powietrzna
W niedzielę, 2 maja, nad miejscowością Tereszpol - Zygmunty w gminie Tereszpol przeszła trąba powietrzna. Nikomu nic się nie stało, ale niestety żywioł uszkodził budynki mieszkalne i gospodarcze.

O szczegółach informował młodszy brygadier Tomasz Kozioł, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W działaniach ratunkowych wzięły udział 4 zastępy PSP oraz 5 zastępów OSP:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na miejscu odbyło się spotkanie przedstawiciela wojewody lubelskiego oraz lokalnych władz samorządowych, podczas którego zostały przedstawione zasady wnioskowania o zasiłki losowe dla poszkodowanych rodzin za pośrednictwem wojewody lubelskiego. Poszkodowane rodziny mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 6 tys. zł na rodzinę.

Niestety silny wiatr poczynil szkody w całym powiecie biłgorajskim wyrywając także drzewa z korzeniami i niszcząc ogrodzenia posesji. We Frampolu na jednej z ulic powalone drzewo całkowicie zablokowało przejazd, w Tarnawie Dużej powalone drzewo uszkodziło linie energetyczną. Z kolei w Łukowej silny wiatr uszkodził dach na budynku mieszkalnym.

Joanna Ferens

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe