Sól. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

  • 03.05.2021, 15:23
  • Joanna Ferens
Sól. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Już jutro, 4 maja będziemy obchodzić wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W wielu parafiach odprawiane są msze św. w ich intencji, gdyż to właśnie strażacy pełnią bezinteresowną służbę na rzecz ratowania drugiego człowieka.

W naszej parafii już od wielu lat polecamy w naszych modlitwach braci strażaków – tłumaczył proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Soli, ks. Krzysztof Jankowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W naszej jednostce jest ponad 70 strażaków ochotników, którzy są gotowi o każdej porze, aby jechać i ratować ludzkie życie, zdrowie i mienie – wyjaśniał komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Biłgoraj i naczelnik OSP w Soli, Jan Małysza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na terenie powiatu biłgorajskiego istnieje 119 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego 23 jednostki wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Warto również dodać, iż w 1436 r. św. Florian został zaliczony (i był nim do rozbiorów Rzeczpospolitej), do głównych patronów Polski. Polecajmy wszystkich strażaków Bożej opiece i wstawiennictwu św. Floriana.

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe