Biłgoraj. 230 lat Konstytucji

  • 03.05.2021, 16:02
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. 230 lat Konstytucji
​​​​​​​Religijno-patriotyczne uroczystości z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyły się (03.05) w Biłgoraju.

Rozpoczęły się od mszy św. w kościele Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju sprawowanej przez ks. Jerzego Kołtuna, który już na wstępie witał wszystkich zgromadzonych na modlitwie w intencji Ojczyzny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycyjnie wartę podczas uroczystości trzymali harcerze z 13. Drużyny Starszoharcerskiej ‘Pochodni” im. podhm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego z Biłgoraja. Chcemy w ten sposób upamiętnić to ważne dla naszego kraju wydarzenie – tłumaczyła tropicielka Natalia Metner:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszy św. przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych złożyli kwiaty przy pomniku wdzięczności  znajdującym się na Placu Wolności przy Urzędzie Miasta w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe