,,Dąb Śląski’’ w Hrubieszowie

  • 03.05.2021, 21:15 (aktualizacja 04.05.2021, 10:27)
  • Joanna Mazurek
,,Dąb Śląski’’  w Hrubieszowie
Hrubieszów od Śląska dzieli kilkaset kilometrów. Tym jednak co łączy te dwa regiony, jest poczucie narodowej tożsamości. Tak było też przed stu laty, o czym przypominać będzie tzw. ,,Dąb Śląski’’, który od 3 maja rośnie przy Zespole Szkół Nr 4 w Hrubieszowie.

W uroczystości posadzenia drzewa udział wzięli Starosta Aneta Karpiuk, Wicestarosta Marek Kata, Radny Rady Powiatu Marcin Zając, Dyrektor ZS NR 4 Alicja Ważna , przedstawiciele Rady Pedagogicznej Szkoły oraz reprezentacja uczniów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W wywalczeniu niepodległości Hrubieszów zapisał się trwale – podkreśla przewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dąb został posadzony w wyjątkowym miejscu: przy jedynej szkole rolniczej na terenie Powiatu Hrubieszowskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie uczestnicy wydarzenia otrzymali od Starosty pamiątkowe upominki. Przypomnijmy, że III Powstanie Śląskie wybuchło w nocy z 2 na 3 maja 1921 r. i wpłynęło na poszerzenie granic II RP.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe