Biłgoraj. Maturzyści rozpoczęli egzaminy

  • 04.05.2021, 15:29 (aktualizacja 04.05.2021, 15:32)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Maturzyści rozpoczęli egzaminy
Maturzyści w całej Polsce rozpoczęli dziś (04.05) o godz. 9:00 egzamin maturalny z języka polskiego, jednocześnie rozpoczynający sezon maturalny, który będzie trwał przez cały maj.

Maturzyści z Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, podzielili się swoimi odczuciami chwilę przed wejściem na salę egzaminacyjną. Większość liczyła na obecność „Lalki” Bolesława Prusa, co zgodnie stwierdzili Monika Dzierżanowska i Patryk Kowal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Siembida podkreślała, że się stresuje, ale liczy na to, że mimo pandemii i nauczania zdalnego jest dobrze przygotowana:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powodzenia na maturze i światła Ducha Świętego podczas wszystkich egzaminów życzyła maturzystom wicedyrektor ‘Katolika’, Maria Oleszek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Już jutro, we wtorek (05.05) odbędą się pisemne egzaminy z matematyki, zaś w środę (06.05) z języka angielskiego. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 20 maja. Maturzyści dowiedzą się, jak wypadli podczas egzaminów maturalnych 5 lipca 2021 r. Przypomnijmy, że aby matura została uznana za zdaną, należy zdobyć minimum 30% punktów – dotyczy to przedmiotów obowiązkowych. Ponadto w 2021 r. maturzyści nie muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe