3 maj w Tomaszowie Lubelskim

  • 04.05.2021, 21:39 (aktualizacja 07.05.2021, 07:49)
  • Ewa Monastyrska
3 maj w Tomaszowie Lubelskim
Tomaszów Lubelski upamiętnił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uroczystą mszą świętą sprawowaną w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz złożeniem kwiatów przed pomnikami nawołującymi do tego wydarzenia.

 Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski zauważył, że mądrość przodków może być dla nas nauką. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poseł Tomasz Zieliński przyznał, że to chęć współpracy dała szansę na rozwój i sukces Polski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas homilii ks. prał. Czesław Grzyb przypomniał, 6 chorób, które niszczą człowieka,według księdza Piotra Skargi. Były nimi: brak miłości do ojczyzny i zachłanność w gromadzeniu bogactw, niezgoda i waśnie wewnętrzne i międzypartyjne, znieważanie i profanowanie religii katolickiej, wprowadzając w to miejsce niszczące sekty i ideologie, osłabienie i poniżenie władzy wykonawczej aktualnie przewodzącej narodowi, niesprawiedliwe i chore prawo, które zamiast pomagać szkodzi, grzech bluźnierstwa, który woła o pomstę do nieba.Homilię zakończył modlitwą ks. Piotra Skargi. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie odbyło się przy zachowaniu obostrzeń związanych z pandemią. 

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe