Utrudnienia na ulicy Piłsudskiego

  • 19.05.2021, 09:21 (aktualizacja 19.05.2021, 09:58)
  • Małgorzata Zaręba
Utrudnienia na ulicy Piłsudskiego
W ostatnim czasie w Zamościu kierowcy mogą spodziewać się większego natężenia ruchu nie tylko w okolicach głównych ulic, rond i skrzyżowań, ale także na innych ulicach, na których tworzą się korki. Spowodowane są one trwającymi pracami remontowymi.

Przypomnijmy, że remonty nadal prowadzone są na Starówce na Placach Wolności i Stefanidesa oraz ulicy Łukasińskiego, gdzie ruch zamknięty jest od ronda w pobliżu Kościoła Ojców Franciszkanów do ronda przy Kościele Świętej Katarzyny.

Duży remont prowadzony jest także na ulicy Piłsudskiego, gdzie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Występują one od Domu Towarowego Łukasz do skrzyżowania z ulicą Okrzei oraz od skrzyżowania z ulicą Okrzei do ulicy Kamiennej. Ruch w obu kierunkach odbywa się na połowie jezdni, a drogowcy w godzinach szczytu, a wiec w godz. od 8.00 do 15.00 wprowadzili ruch wahadłowy, który sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej. Wprowadzony ruch wahadłowy w okolicach wojskowych koszar spowodowany jest zapewnieniem bezpieczeństwa ponieważ w pobliżu jezdni prowadzone są prace ziemne, gdzie trwają wykopy.
 

Natomiast od 4 maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Peowiaków i Sadową do wjazdu na parking przy parku miejskim, dojazd do Zespołu Staromiejskiego oraz parkingu przy parku miejskim jest możliwy tylko od ulicy Królowej Jadwigi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przebudowa ulicy Piłsudskiego jest jednym z etapów prac, które dotyczą przebudowy skrzyżowania u zbiegu ulic: Peowiaków, Sadowa, Piłsudskiego w rondo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z remontem ulicy Piłsudskiego w najbliższych miesiącach ruch będzie utrudniony, ale nadal możliwy jest dojazd do Ośrodka "Krok za Krokiem", Zakładu Gospodarki Lokalowej oraz do parkingów na os. Planty.

Z uwagi na prowadzone prace dojazd do Starówki możliwy jest od ul. Kolegiackiej przy Katedrze od ul. Okopowej poprzez ulicę Kościuszki.
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe