3 Maja w gminie Tarnogród

  • 06.05.2021, 08:03 (aktualizacja 06.05.2021, 08:06)
  • Joanna Ferens
3 Maja w gminie Tarnogród
230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono także w gminie Tarnogród.

W czasie epidemii niemożliwe jest masowe świętowanie, więc po raz kolejny kameralnie obchodzono rocznicę tego ważnego wydarzenia. W Luchowie Górnym kwiaty pod kopcem Tadeusza Kościuszki złożyli: Burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, Zastępca Burmistrza Tarnogrodu Tomasz Legieć, Sołtys Jan Abramek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Dariusz Dołomisiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnogrodzie Łukasz Krupczak oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Luchowa Górnego.

 

Następnie przy dźwiękach hymnu burmistrz Paweł Dec i zastępca Tomasz Legieć złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową przy kopcu Tadeusza Kościuszki na Przedmieściu Błonie w Tarnogrodzie. Oprócz nich wiązanki złożyli przewodniczący rady Dariusz Dołomisiewicz wraz z wiceprzewodniczącą rady Elżbietą Zań i radnym Danielem Mazurkiem, radny Ryszard Szponar - reprezentujący także Koło Gminne Prawo i Sprawiedliwość, Bronisław Misiągiewicz i Jan Waluda w imieniu członków Społecznego Komitetu Utrwalania Dziedzictwa Historycznego i Patriotycznego Ziemi Tarnogrodzkiej.

 

W uroczystości uczestniczyła także delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnogrodu oraz delegacja placówek oświatowych.

 

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe