Biłgoraj. Zanocuj w lesie

  • 06.05.2021, 08:32
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Zanocuj w lesie pixabay.com
Wraz z początkiem maja ruszył nowy program Lasów Państwowych "Zanocuj w lesie".

Wszystkie nadleśnictwa w Polsce wyznaczyły obszary, gdzie można przenocować w lesie nie łamiąc ustawy o lasach. Program „Zanocuj w lesie”, powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Nadleśnictwo Biłgoraj wyznaczyło obszar przeznaczony jest dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też dla osób które chcą przenocować w lesie bez specjalnej infrastruktury w obrębie Leśnictw Huta i Ujście. Co zatem trzeba zrobić, aby zanocować w lesie – wyjaśnia nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Mariusz Szwed:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie obszary udostępnione do nocowania w lesie, znajdują się na mapie Banku Danych o Lasach (BDL). W dolnym menu należy wybrać „Mapy BDL” i potem „Mapa zagospodarowania turystycznego”. Domyślnie włączone są wszystkie warstwy z infrastruktury, ścieżki dydaktyczne oraz obszary pilotażowe. Mapa dostępna jest także na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://zanocujwlesie.lasy.gov.pl/.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe