XII Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych do Lubaczowa

  • 06.05.2021, 13:52
  • Joanna Suszko
XII Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych do Lubaczowa
7 i 8 maja w Lubaczowie będą miały miejsce uroczystości odpustowe ku czci NMP Łaskawej oraz św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej to szczególne miejsce pielgrzymek, gdzie wierni modlą się przez wizerunkiem Pani Łaskawej ze Lwowa, zaznacza kustosz sanktuarium ks. Andrzej Stopyra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 12 lat do przed obraz Matki Bożej Łaskawej pielgrzymują samorządowcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

XII Pielgrzymka Samorządów Terytorialnych odbędzie się w piątek (07.05) o godz. 17.00. Uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że Mszę świętą w ramach Pielgrzymki Samorządowców będziemy transmitować na naszej antenie. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kościele konkatedralnym zakończyły się także prace związane z rewitalizacją świątyni. Uroczystości odpustowe są okazją, by podziękować tym, którzy przyczynili się do ukończenia remontu oraz pobłogosławienia owoców przeprowadzonych prac – zaznacza proboszcz parafii konkatedralnej, ks. Andrzej Stopyra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę (08.05) drugi dzień uroczystości odpustowych. O godz. 12.00 w konkatedrze sprawowana będzie suma ku czci. Św. Stanisława BM – patrona parafii.

 

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe