Konkurs na plakat promujący mediację

  • 07.05.2021, 06:57
  • Łukasz Kot
Konkurs na plakat promujący mediację
Mediacja to alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. O tym czym jest mediacja wyjaśnia sędzia Sądu Okręgowego w Zamościu Teresa Bodys, członek Społecznej Rady do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu. Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznana zostanie także nagroda publiczności. Przyznają ją internauci, głosując za pośrednictwem Facebooka. Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie podczas którego odbędzie się wręczenie nagród.Prace laureatów pojawią się także w kalendarzu na 2022 rok, którego druk zleci Ministerstwo. Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Dzień i Tydzień Mediacji.Na zwycięzców czekają: tablet, aparaty instax oraz słuchawki bezprzewodowe. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie państwo na stronie Sądu Okręgowego w Zamościu (zamosc.so.gov.pl)

Łukasz Kot

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe