Ukazał się XVIII tom Archiwariusza Zamojskiego

  • 07.05.2021, 10:04
  • Łukasz Kot
Ukazał się XVIII tom Archiwariusza Zamojskiego
To jedyny w Zamościu periodyk naukowy poświęcony historii regionalnej.

Ukazał się nowy numer Archiwariusza Zamojskiego T. XVIII z 2020 r. A w nim szereg ciekawych artykułów o charakterze naukowym poświęcony historii regionu. Jego zawartość stanowią publikacje powstające przede wszystkim w oparciu o zasób aktowy zamojskiego archiwum, a także innych archiwów. Archiwariusz otwiera artykuł Jakuba Żygawskiego przygotowany z okazji 70 lecia Archiwum Państwowego w Zamościu. Ponadto znajdziemy artykuły: Pawła Kulikiewicza: O zamojskim handlu alkoholem na początku XIX wieku, Zbigniewa Stankiewicza: Zamość pod okupacją austriacką w latach 1772-1809 oraz Dzieciobójstwo jak również Łukasza Hasiora: Tadeusz Klukowski - żołnierz organizacji Kraj. O tym co znajdziemy w części zatytułowanej ,,Źródła i materiały” opowiada dr Jakub Żygawski dyrektor Archiwum Państwowego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto dr Agnieszka Szykuła-Żygawska prezentuje rozmowę o książkach ze śp. Bogumiłą Sawą (1940-2020) - historykiem, znawczynią dziejów Ordynacji Zamojskiej. Archiwariusz Zamojski wydawany jest od 2002 roku. To jedyny w Zamościu periodyk naukowy poświęcony historii regionalnej. Najnowszy numer jak również archiwalne są do nabycia w Archiwum Państwowym w Zamościu.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe