Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 833 Chodel – Kraśnik

  • 07.05.2021, 11:36 (aktualizacja 07.05.2021, 11:44)
  • Małgorzata Kryk
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 833 Chodel – Kraśnik
Droga 833 przebiega przez całe miasto Kraśnik, przez jedną i druga dzielnicę i jest to najbardziej niebezpieczna droga w województwie lubelskim.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i przyciągnie do miasta potencjalnych inwestorów. Bowiem w przyszłości dla Kraśnika będą mogły wjeżdżać wielkogabarytowe samochody. Dobre połączenie transportowe ma zachęcić przyszłe podmioty do inwestowania na terenie naszego województwa. Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera przyznał ,ze po remoncie poprawią się nie tylko warunki drogowe dla kierowców, ale także dla rowerzystów i pieszych.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Remont drogi ułatwi w przyszłości szybką komunikację do Strefy Ekonomicznej. Budowa droga to przede wszystkim szansa na rozwój gospodarczy Kraśnika oraz mniejszych poblisko ich miejscowości.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Roboty ziemne postępują zgodnie z harmonogramem. Na jakim etapie są obecne prace?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace związane z budową drogi na trasie Chodel – Kraśnik potrwają jeszcze kilka miesięcy. Paweł Szumera apeluje do wszystkich uczestników ruchu, by w miejscu prowadzonych prac zachować ostrożność.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowym śladem drogi nr 833 w Kraśniku powinniśmy pojechać już pod koniec listopada tego roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 61 milionów złotych.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe