Biłgoraj. Spotkanie koncepcyjne w sprawie muzeum w Osuchach

  • 09.05.2021, 09:34
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Spotkanie koncepcyjne w sprawie muzeum w Osuchach
W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie koncepcyjne dotyczące „Muzeum Partyzantów Polskich”, gdyż taką nazwę będzie nosić powstająca placówka muzealna w Osuchach w Gminie Łukowa. Muzeum w Osuchach będzie filią Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

O szczegółach spotkania informowała poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Budynek starej szkoły zostanie zmodernizowany, rozbudowany i przystosowany do działań muzealnych i naukowych – tłumaczył wicestarosta Tomasz Rogala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych na ten cel powiat biłgorajski pozyskał 2,2 mln zł na powstanie muzeum w Osuchach, wkład własny powiatu to co najmniej 300 tys. zł. W spotkaniu uczestniczyli poseł Beata Strzałka, członkowie Zarządu Powiatu Biłgorajskiego i kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Niebawem odbędą się również spotkania konsultacyjne m.in. z przedstawicielami Stowarzyszenia ‘Osuchy 44’.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe