Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zagości w Zamościu

  • 10.05.2021, 11:34 (aktualizacja 10.05.2021, 11:46)
  • Łukasz Kot
Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zagości w Zamościu Fot. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II
Spotkanie z Rycerzami odbędzie się w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu

Już 16 maja czyli w najbliższą niedzielę w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu będą gościć przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Będzie to doskonała okazja by zapoznać się z historią i charyzmatem tego zgromadzenia - podkreśla brat Krzysztof Wąsowski generał Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak będzie wyglądał ten niedzielny dzień?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Efektem wizyty przedstawicieli Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II może być powstanie chorągwi tego zakonu w kościele rektoralnym św. Katarzyny. dodajmy, że podstawowym celem Zakonu jest formacja mężczyzn świeckich, katolików, którzy kroczyliby za Jezusem Chrystusem na wzór Patrona Zakonu, św. Jana Pawła II. Formacja ta realizowana jest na kilku istotnych płaszczyznach: duchowości; nauczania św. Jana Pawła II; obecności i pomocy dla parafii; obrony życia, wiary, Kościoła i kapłanów; pomocy bratniej i miłosiernej; patriotyzmu i miłości Ojczyzny oraz rodziny. Obecnie istnieją  trzy prowincje Zakonu: w Polsce na Ukrainie i w Kanadzie. W Polsce jest 21 Komandorii a na Ukrainie dwie. To łącznie 78 Chorągwi działających przy parafiach. Ilość Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II sięga prawie tysiąca.

Łukasz Kot

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zbyszek
Zbyszek 14.05.2021, 12:37
Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II powstał 10 lat temu i choć jest formacją męską to jednak także rodzinną, bo żony, córki i synowie, a także pozostali członkowie rodzin uczestniczą w życiu każdego rycerza. Chłopcy od 5 do 17 roku mogą być kadetami. Niedawno powstał też pierwszy zastęp Harcerstwa św. Jana Pawła II przy parafii w Kostowcu na Mazowszu. Rycerze pomagają parafii, przy której działają, samotnym matkom z dziećmi, biednym dzieciom w ramach Adopcji Serca oraz sobie nawzajem. A przy tym modlą się dużo i brionią Kościoła i kapłanów, a także dobrego imienia św. Jana Pawła II. Mieczem każdego rycerza jest różaniec. Vivat Iesus!

Pozostałe