Biegaczu wystartuj w Cieszanowskiej „Dysze”

  • 10.05.2021, 12:26 (aktualizacja 13.05.2021, 10:39)
  • Małgorzata Kryk
Biegaczu wystartuj w Cieszanowskiej „Dysze”
4 lipca (niedziela) w Cieszanowie odbędzie się bieg. W Cieszanowskiej „Dysze” imienia Wojtka Pałczyńskiego weźmie udział 150. biegaczy oraz sympatycy marszu z kijami nordic walking i chodu sportowego.

Bieg poświęcony będzie pamięci, 25-letniemu Wojciechowi Pałczyńskiemu z Cieszanowa, który wraz z przyjaciółmi zainicjował Cieszanowską "Dychę" Wojtek zawsze związany był ze sportem. Jako junior grał w lokalnej drużynie piłkarskiej, a w późniejszych latach zaczął trenować bieganie i stąd zrodził się pomysł na stworzenie grupy biegowej Runners Cieszanów, którą stworzył wraz z trzema przyjaciółmi. Wszyscy czterej zainicjowali organizację Cieszanowskiej Dychy. Jednak niespełna miesiąc przed biegiem Wojtek utonął na kąpielisku w podkrakowskich Bagrach. Cieszanowska „Dycha” imienia Wojtka Pałczyńskiego stała się upamiętnieniem jego osoby jako założyciela biegu. W organizację imprezy zaangażowała się liczna grupa społeczników i miłośników sportu, a także mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, który pochodzi z Cieszanowa i weźmie udział w tegorocznym biegu.Organizację biegu co roku wspiera Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Wezmą w niej udział biegacze i chodziarze sportowi na dystansie 10km. Natomiast dla sympatyków marszu nordic walking przygotowano trasę o długości, która wynosi 5,400m.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczna Cieszanowska Dycha wystartuje o godz. 9.00 przy kąpielisku Wędrowiec. Bieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem i poprowadzi trasami leśnymi, ale w większości ścieżkami asfaltowymi

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Piotrowski dodał, że w biegu udział weźmie pochodzący z Cieszanowa gość honorowy Robert Korzeniowski, który lata młodości spędził właśnie w Cieszanowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg odbędzie się w lipcu, dlatego wszyscy uczestnicy wydarzenia powinni odpowiednio się do niego przygotować. Warto zabrać ze sobą wodę, żele energetyczne oraz wygodne buty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niespodzianką dla biegaczy będzie fakt, że na starcie biegu zawita sam Robert Korzeniowski, który wraz z innymi uczestnikami wydarzenia pokona dystans dziesięciu kilometrów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kiedy przyjmowane są elektroniczne zgłoszenia na bieg?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Cieszanowskiej „Dysze” weźmie udział 150. biegaczy, ale ten kto szybciej zapisze się na bieg ma szansę w nim wystartować.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy biegacze na linii mety otrzymają medale, wykonane przez osoby niepełnosprawne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Piotrowski podkreślił, że Robert Korzeniowski zainicjował także w dn. 4 lipca w Cieszanowie wielkie lekkoatletyczne wydarzenie sportowe ph. Robert Korzeniowski Cup.
loadingŁaduję odtwarzacz...

To właśnie 4 lipca najlepsi zawodnicy zawitają na stadionie i wezmą udział w przeróżnych konkurencjach lekkoatletycznych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepsi reprezentanci lekkoatletycznych klubów sportowych uhonorowani zostaną pamiątkowymi medalami.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Cieszanowska „Dycha" i impreza ph. Robert Korzeniowski Cup to dwa ważne wydarzenia sportowe. Marcin Piotrowski dodał, że jest to przede wszystkim promocja Roztocza, ponieważ młodzi utalentowani lekkoatleci wezmą także udział w obozie sportowym, który obędzie się Garajcu i Cieszanowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły dotyczące biegu dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe