Biłgoraj. Narodowy Dzień Zwycięstwa

  • 10.05.2021, 15:25
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Narodowy Dzień Zwycięstwa
Religijno-patriotyczne uroczystości z okazji 76. rocznicy zakończenia II wojny światowej obchodzonej jako Narodowy Dzień Zwycięstwa, odbyły się (08.05) w Biłgoraju.

Rozpoczęły się od mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, którą w intencji ofiar II wojny światowej sprawował ks. Jerzy Kołtun:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przewodniczący Rady Powiatu, Marian Kurzyna w rozmowie podkreślał, że Ziemia Biłgorajska w szczególny sposób dotknięta była piekłem wojny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych oraz poszczególnych jednostek złożyli kwiaty przy pomniku upamiętniającym ofiary II wojny światowej, który znajduje się na placu przed biłgorajskim ratuszem.

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe