Za nami Puchar Polski w kolarstwie szosowym i wyścig kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”

  • 11.05.2021, 11:28 (aktualizacja 11.05.2021, 11:34)
  • Małgorzata Kryk
Za nami Puchar Polski w kolarstwie szosowym i wyścig kolarski „Po Ziemi…
W dniach 07-08 maja 2021 roku po malowniczych trasach Powiatu Zamojskiego, po raz kolejny odbył się Puchar Polski w kolarstwie szosowym, który był połączony z wyścigiem kolarskim „Po Ziemi Zamojskiej”. Pierwszego dnia 07.05 tradycyjnie miała miejsce jazda indywidualna na czas, natomiast 08.05 odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. W zawodach wzięli udział kolarze z całej Polski, rywalizując w kilku kategoriach wiekowych oraz w dwóch etapach wyścigu.

Podczas dwudniowych zmagań prawo startu w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym mieli zawodnicy w kategorii wiekowej: juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka, junior oraz kobiety open. Podobnie jak w roku ubiegłym zmagania kolarzy rozpoczęła jazda indywidualna na czas, a zakończył je wyścig ze startu wspólnego. Pierwszy zawodnik „czasówki” stanął na starcie w piątek 07 maja w samo południe. Trasa wyścigu przebiegała od Krasnobrodu do miejscowości Zielone. Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się na trasy przebiegające przez: Krasnobród – Majdan Wielki – Hutków – Suchowola – Feliksówka – Rachodoszcze – Majdan Ruszowski – Łabunie (ul. Lipowa) – Łabunie (ul. Lipska) – Ruszów – Ruszów Kolonia –Zalesie – Rachodoszcze – Suchowola – Krasnobród, ze startem i metą na Alei Najświętszej Marii Panny. O godzinie 10:30 rozpoczął się pierwszy wyścig ze startu wspólnego w kategorii wiekowej Junior Młodszy. Podobny przebieg miał wyścig kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”, w którym prawo startu miały żaczki i żacy oraz młodziczki i młodzicy.

Podczas tegorocznych zmagań pogoda zdecydowanie nie rozpieszczała kolarzy. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, od słońca do ulewnego deszczu, a nawet opadów gradu w trakcie trwania wyścigów, wszyscy zasłużyli na słowa uznania za wytrwałą walkę.

W wyścigach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali nagrody finansowe. Drugiego dnia odbyła się ceremonia dekoracji, którą swoją obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Stanisław Grześko, Zastępca Burmistrza Krasnobrodu Pan Janusz Oś oraz Radna Rady Powiatu w Zamościu Pani Agnieszka Adamczuk.

Klasyfikacje końcowe zarówno jazdy indywidualnej na czas jak i wyścigów ze startu wspólnego są dostępne na stronie internetowej Klubu Sportowego „Agros” Zamość. Zapraszamy również do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wyścigów zamieszczonej na Facebooku Klubu Sportowego „Agros” Zamość.

Wyścig Kolarski został zorganizowany na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego przy współpracy z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Miastem i Gminą Krasnobród, Powiatem Zamojskim, Gminą Adamów, Gminą Łabunie oraz Okręgowym Związkiem Kolarskim w Lublinie. Klub Sportowy „Agros” Zamość, jako główny organizator serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji oraz wparcie finansowe.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe